Kto je za týmto projektom?
Množné číslo používané na tejto stránke je vlastne nepresné - v skutočnosti som len jedna osoba. Som mladý človek z východného Slovenska, ktorému chýbal priestor pre kink a BDSM v jeho okolí, a rozhodol som sa ho preto vytvoriť.
Ako vznikol tento projekt?
Druhý coming-out vznikol v roku 2024 počas mojej účasti na projekte Kvírko, organizovanom občianskym združením Saplinq a spolufinancovanom Európskou Úniou. Počas Kvírka som mal možnosť vytvoriť si vlastný malý projekt a dostať na jeho uskutočnenie minigrant v hodnote 200€. Takto vznikla prednáška Kto sa bojí obscénnosti? o BDSM v kvír hnutí a doplňujúci text, ktorý si môžete prečítať tu, ako aj séria komunitných stretnutí v Prešove.
V čo veríme a aké sú naše hodnoty?
Každx si zaslúži budovať také vzťahy a mať taký sexuálny život, aký im najviac vyhovuje, pokiaľ rešpektuje súhlas a autonómiu svojho partnerstva. Pestrosť a rôznorodosť našej sexuality a našich vzťahov by mala byť nie len rešpektovaná, ale aj oslavovaná.
Sex je sám o sebe morálne neutrálny. Nepredstavuje zlo alebo hrozbu, netreba sa ho báť alebo sa mu vyhýbať. Sex nie je povinnosť, je voľbou každého a každej, či bude mať sex a akým spôsobom ho bude mať.
BDSM je úzko spojené s kvír hnutím - historicky, myšlienkovo, hodnotovo. Jedno bez druhého nemôže existovať. Kinky ľudia majú miesto v LGBTQ+ komunitách a zaslúžia si plnohodnotnú podporu ako sexuálna menšina.
To, čo robí z človeka násilníka, je zneužitie moci nad druhou osobou, nie alternatívna sexuálna preferencia. Takzvané "parafilné poruchy" nepatria do zoznamu chorôb a sexuálne násilie je otázkou morálky a zákona, nie psychiatrie.